Kemal Nalbant

Kemal Nalbant
Birth name
Kemal NALBANT
Born
11 June 1980
Birthplace
Bursa
Genres
Deep House
Years active
18

Kemal Nalbant 1980 Bursa

Profesyonel Müzik yaşantısına 2000 yıllarda Bursa’da başladı. O dönemde Bursa Radyoaktifte her cuma ve cumartesi geceleri Aktifmix Programı adı altında setler hazırlayarak radyo hayatına adım attı.

O dönemde yapmış olduğu remixler bir çok ulusal kanallarda da yayınlandı. 2008 yılında Radyoaktif’ e Kısa bi ara verip Olay fm bünyesinde Clubin Türk programını yapmaya başladı. Hafta sonları da Olay gazetesinin Çekirge magazin ekine her cumartesi müzik üzerine köşe yazarlığı yaptı.

2010 yılına gelindiğinde Radyoaktif ve Uludağ Fm Teknik & Prodüksiyon Müdürü ve Müzik direktörü olarak tekrar geri dönüş yaptı.

Bir çok radyo istasyonuna da teknik, prodüksiyon, seslendirme sorumlusu olarak destek verdi.

Bursa Radyoaktif 92.6 ve Uludağ Fm 91.7 bünyesinde, Teknik Yayın & Prodüksiyon sorumlusu ve Müzik direktörü olarak devam eden Kemal Nalbant, 2000’li yılların başlarından bu yana bir Çok mekanda müzik direktörlüğü Dj ve Konsept Geceler yapmıştır. Bunlardan Bazıları Kat3, Bursa Suare, Caka Teras, Bekri, Benzin ve halen Bursa Newcastle ve Kaygısız Meyhane Şirketlerinde, ekstra olarak müzik direktörü olarak kariyerini sürdürmektedir.

Bir çok remix düzenlemesi ve ghost yapımlarda yer almıştır. 2016 yılından bugüne bir çok çalışmada Muratt Mat ile ortak yapımlarda yer almıştır. Müzikal birliktelik olarak bu süreç halen devam etmektedir. Elnino Records, bünyesinde müzik prodüktörlüğü ve prodüksiyon sorumlusu olarak müzik kariyerine devam etmektedir.